Obsah Internetových stránek je chráněn autorským právem, pokud není uvedeno jinak.

Budapešť v pohybu – fotografický workshop 2024

TERMÍN - 24.10.2024  -  28.10.2024 

Pojďte s námi zažít fotografický workshop Budapešť v pohybu. Bohatá historie hlavního města Maďarska, nádherná architektura a živé uličky tvoří dokonalou kulisu pro fotografie nejen s dlouhou expozicí. Toto město je naše srdeční záležitost. Připravili jsme pro Vás workshop, kde se naučíte principy dlouhé expozice a jak správně používat ND filtry pro dosažení požadovaných efektů. Budeme zkoumat různé scény, které jsou vhodné pro dlouhou expozici. Naučíme vás, jak pracovat s kompozicí, světlem a pohybem, abyste mohli zachytit snímky plné dynamiky i atmosféry.

PRO KOHO JE WORKSHOP URČEN

Náš workshop je ideální pro začínající i pokročilé fotografy. Bez ohledu na úroveň dovedností vám poskytne příležitost rozvíjet své fotografické schopnosti. Vybrané lokace pro fotografování jsou snadno dostupné. Klademe velký důraz na správné pochopení dlouhé expozice, která vám umožní tvořit snímky se zvýrazněným pohybem ve scéně. Nemalou část věnujeme plánování a rozeznání správných podmínek pro každou situaci, protože víme, že bez těchto znalostí je pořízení skvělé fotky spíše náhoda. Maximální počet účastníků workshopu je 10 fotografů, abychom s vámi mohli pracovat individuálně. 

CO VÁS NAUČÍME
 • plánovat
 • vyznat se v předpovědích počasí
 • používat aplikace, které vám usnadní práci v terénu
 • plně ovládat váš fotoaparát, abyste využili jeho veškerý potenciál
 • dlouhé expozice za použití ND filtrů
 • fotografovat metodou panning
 • základní editaci v programech Adobe Photoshop a LightRoom classic

CO BUDETE POTŘEBOVAT
 • fotoaparát - zrcadlovka/bezrcadlovka
 • objektiv/vy - využijete jak širokoúhlá, tak dlouhá ohniska
 • drátovou / bezdrátovou spoušť
 • stativ (po celou dobu workshopu bude možné zapůjčení stativu značky Manfrotto)
 • fotografické filtry, hlavně ND filtry (po celou dobu workshopu bude možné zapůjčení filtrů Vffoto)
PROGRAM WORKSHOPU

DEN 1 - čtvrtek: příjezd, ubytování, cca. 15:00 společné setkání a podrobné seznámení s programem, fotografování v terénu. 

DEN 2,3,4 - pátek , sobota, neděle: každý den budeme fotit na východ i západ slunce a fotografování přes den budeme plánovat dle podmínek. Díky tomu, že plánování je podstatná část workshopu, uvidíte vše v praxi a budete mít možnost nové zkušenosti rovnou aplikovat v rámci workshopu.

DEN 5 - pondělí: nejpozději do 10:00 odjezd z ubytování

LEKTOŘI
MARTIN GALLIE

Již v mých fotografických začátcích mi učarovalo fotografování dlouhých expozic pomoci ND filtrů. Díky spolupráci s českým výrobcem filtrů Vffoto jsem se na vývoji několika filtrů podílel jako tester a dnes jsem ambasadorem této značky.

Specializuji se na fotografování architektury a krajiny. Stálou inspirací je mi rodná Praha s neopakovatelnou atmosférou a množstvím historických i moderních staveb.

Své zkušenosti rád předávám dalším fotografům na workshopech jako bude tento.

DAVID SUROVEC

S fotografováním jsem začal před více než deseti lety.  Kromě dlouhé expozice, krajiny a panoramat se věnuji i reportážní fotografii. Potkat mě můžete například na metalovém festivalu Brutal Assault, kde již několik let působím jako oficiální fotograf.   

Na workshopech mě baví práce s lidmi a sledovat jejich objevování, že fotografování nemusí být složité, pokud se naučí základní principy. Kromě workshopů provozuji online výuku editace fotografií v programech Adobe Photoshop a Lightroom Classic.

Často od účastníků slýchám pověstné "ale já fotím jen tak pro zábavu". Věřím, že je to ten nejlepší důvod proč fotit!

Jsme hrdí na to, že naše kurzy nejen rozvíjejí dovednosti a znalosti, ale také pomáhají lidem najít nové kontakty, se kterými mohou sdílet svou vášeň a radost ze společného učení. Přátelství, která vznikají na našich kurzech, jsou pro nás důkazem, že jsme vytvořili prostředí, které nejen podporuje růst a učení, ale také vytváří trvalé vazby mezi lidmi.

CENA
CENA OBSAHUJE
 • vedení lektorů po celou dobu workshopu
CENA NEOBSAHUJE
 • ubytování a stravu
 • dopravu
 • cestovní pojištění
 • parkovné

Jelikož nejsme cestovní kancelář, nemáme možnost vám zprostředkovávat ubytování. Nicméně, jako lektoři vám můžeme doporučit ubytování, které sami využíváme po dobu workshopu. Rádi vám poskytneme podrobné informace o tomto ubytování, které se nachází přímo v centru Budapešti. 

CESTOVÁNÍ DO A PO BUDAPEŠTI

Do Budapešti funguje skvělé vlakové spojení.  Jezdí tam několik přímých spojů z Prahy, které jedou přes Kolín, Pardubice, Brno, Břeclav, Kúty, Bratislavu, Nové zámky, Štůrovo. Samozřejmě se můžete přidat k nám. Rádi se domluvíme na společné cestě.

K přesunům po městě využíváme hromadnou městskou dopravu, která funguje velice dobře. Jízdenka na 72 hodin stojí 5500 HUF (cca 350 KČ). Jízdenky lze pohodlně nakupovat v mobilní aplikaci, kde si vyberete i přesný čas aktivace. Informace o aplikaci a návod jak si koupit jízdenku jsou součástí podrobností, které rozešleme všem účastníkům workshopu.

DALŠÍ ZAJIMAVOSTI V BUDAPEŠTI

Budapešť je město s bohatou historií a město které žije. Vyjmenovat vše, co stojí za návštěvu, by vydalo na několik knih. Věříme, že si odnesete nejen spoustu skvělých fotografií, ale i spousty skvělých vzpomínek a zážitků.

Ceny služeb jsou hodně podobné těm u nás a všeobecně se dá říct, že Budapešť je cenově velice přívětivé město. 

Za návštěvu rozhodně stojí Synagoga, která je druhou největší na světě. Komplex se skládá ze synagogy, muzea a archivu. Na nádvoří se nachází chromo ocelová vrba, jejíž lístky nesou jména obětí holocaustu. 

Zastávku si zaslouží i další  významná historická památka v Budapešti, Budínský hrad. Nachází se na kopci nad Dunajem a nabízí nádherný výhled na město. Hrad je viditelný i z vyhlídek na město, takže se mu nedá vyhnout. Kromě kompozic s odrazy v řece může být součástí panoramatických snímků z vyhlídek. Hradní nádvoří je často využíváno pro různé společenské veselí. Zažili jsme tam již vinobraní, maškarní i výuku jižanských tanců.

Místo, které nikdy nevynecháváme je i tržnice . V tržnici nakoupíte většinu maďarských pochoutek, ale i suvenýrů. V horní části jsou bistra k občerstvení .

Jelikož Budapešť máme prošlapanou skrz na skrz, máme za sebou i spousty kulinářských zážitků. Ve volných chvílích se k nám můžete přidat a navštívit pár osvědčených restaurací, do kterých se rádi vracíme.

Budapešť - Synagoga
Budapešť - tržnice
Budapešť - Hungarian Parliament
Budapešť - Budínský hrad
Budapešť - Budínský hrad
Strudel House Budapest
Strudel House Budapest
Kéhli Vendéglő
PARTNEŘI

Manfrotto je renomovaná značka specializující se na výrobu profesionálního fotografického a video vybavení. Je známá pro své stativy, stativové hlavy, ramena, stojany a další příslušenství, které poskytují stabilní podporu a flexibilitu při fotografování a natáčení. Manfrotto se pyšní kvalitním zpracováním, inovativními funkcemi a odolností svých produktů, což z ní činí oblíbenou volbu mezi profesionálními fotografy a filmaři.

VFFOTO je český výrobce kvalitních fotografických filtrů. Jejich sortiment zahrnuje širokou škálu filtrů, včetně ND filtrů, polarizačních filtrů, přechodových filtrů a dalších, které umožňují fotografům ovlivňovat expozici a kontrast svých snímků. Filtry VFFOTO se vyznačují precizním zpracováním, odolností a vysokou optickou kvalitou.

Po celou dobu workshopu budete mít možnost vyzkoušet stativy značky Manfrotto a fotografické filtry VFFOTO.